Спортивні види гімнастики.
До спортивних видів гімнастики відносяться: спортивна гімнастика, художня гімнастика, спортивна акробатика і спортивна аеробіка.
Спортивна гімнастика – олімпійський вид спорту( багатоборний вид), до якого входять:
у чоловіків - вільні вправи, вправи на коні, на кільцях, на брусах, на перекладині, опорних стрибках;

спортивна гімнатика
спортивна гімнастика

у жінок - опорні стрибки, вправи на різновисоких брусах, на гімнастичному колоді і вільні вправи.

Спортивна гімнастика
Спортивна гімнастика

Художня гімнастика – олімпійський вид спорту (суто жіночий вид).
Основними засобами її є вправи танцювального характеру, що виконуються з предметами і без предметів, які служать прекрасним засобом фізичного виховання дівчаток, дівчат і жінок. Ряд елементів цього виду спорту включено до шкільної програми з фізичної культури.

Художня гімнастика
Художня гімнастика

Спортивна акробатика включає в себе три групи вправ: акробатичні стрибки, парні (чоловіча і змішана пари) і групові вправи. До акробатичних стрибків відносять і стрибки на батуті. Широкий діапазон складності акробатичних вправ дозволяє навчати їм осіб, різних за віком, статтю та фізичної підготовленості. Для занять акробатикою досить акробатичної доріжки, гімнастичних матів.
Спортивна аеробіка - це вид спорту, в якому спортсмени виконують безперервний і високоефективний комплекс вправ, що включає поєднання складнокоординаційних ациклічних рухів, різних за складністю елементів різних структурних груп, також взаємодія між партнерами.
Включає в себе наступні види вправ: індивідуальні виступи чоловіків і жінок, змішані пари, трійки і шістки в будь-якому складі. Основу хореографії в цих вправах складають «базові» аерорбні кроки та їх з'єднання. У 1995 році Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) аеробіка була визнана офіційною дисципліною і увійшла в міжнародну федерацію гімнастики.
Спортивна аеробіка, черлідінг, роуп - скіппінг, степ – аеробіка увійшли до програми змагань збірної команди коледжу зі спортивної аеробіки.
Степ-аеробіка являє собою тренування в атлетичному стилі на спеціальних платформах висотою 10 – 30 см. Завдяки своїй доступності, емоційності та високій оздоровчій ефективності, степ – аеробіка широко використовується на заняттях з людьми різного віку та рівня фізичної підготовленості. Вправи на степ – платформі покращують діяльність серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату, сприяють розвитку важливих фізичних якостей та формуванню пропорційної будови тіла (особливо ніг та нижньої частини тулуба ).
Роуп-скіпінг являє собою комбінації різних стрибків, акробатичних і танцювальних елементів з однією або двома скакалками, які виконуються індивідуально та в групах. Роуп-скіпінг є одним із самих доступних та емоційних видів м’язової активності, який дозволяє ефективно діяти на важливіші м’язової групи, зміцнювати серцево-судинну та дихальну систему, коректувати вагу тіла, розвивати загальну та швидкісну витривалість, силові якості, спритність та координацію.
Черлідінг - це унікальний вид спорту, що поєднує в собі елементи видовищних видів спорту та шоу. Сама назва «черлідінг» походить від поєднання двох англійських слів: «cheer» (вітальне, схвальне вигук) і дієслова «to lead» (управляти) - і іменує З черлідингу проводяться красиві турніри та чемпіонати, на які команди готують програми за спеціальними напрямками. Не обходяться без черліденгу спортивні змагання, посилюючи їх видовищність. Гімнастична або акробатична підготовка, звичайно, бажана, але її відсутність не стане перешкодою на шляху величезного бажання. Для початку визначтеся з напрямком, в черлідінгу їх два - чер і данс. У чері необхідно злітати вгору, перевертатися в повітрі, будувати «піраміди» - тут без спритності, сили і акробатики не обійтися. А коли вам до душі танці, розтяжка не гірше, ніж у гімнастки, а дискотека - рідна стихія, спробуйте себе в данс. Саме черлідери-дансери запалюють на стадіонах, підтримуючи команди, прикрашаючи своєю присутністю змагання, а головне - направляючи агресію уболівальників у мирний, позитивне русло.
Новою сторінкою у спортивному житті ДКФВ стало відкриття у 2002 році нової спеціалізації «Спортивна аеробіка». Оптимізація сучасної системи фізичного виховання вищих навчальних закладів за рахунок інтеграції ефективних аеробних технологій в її зміст, є ефективним засобом фізичного розвитку і оздоровлення студентів. Сучасна оздоровча аеробіка це динамічна структура, яка стрімко розвивається, і налічує більше 200 напрямів. Вона володіє великими можливостями для організації здорового способу життя, залучення до культури рухів, розвитку рухових якостей, емоційного підйому. Вона ефективно впливає на корекцію загального зовнішнього вигляду, сприяє гармонізації фізичного розвитку, поліпшенню функціонального стану основних систем організму, покращує розумову діяльність.
Протягом 15 років збірна ДКФВ з аеробіки є переможцем Спартакіади Дніпропетровської області серед ВНЗ І –ІІ рівня акредитації. Окрім спортивної діяльності, спортсменки також беруть активну участь у творчому житті коледжу, прикрашають своїми показовими виступами міські свята та урочисті події. Над роботою збірної команди у різні роки працювали тренери – викладачі предметної комісії гімнастики та спортивної аеробіки Л.С.Проненко, Л.І.Ісаєва, Ж.Ю.Сухолєнцева, Т.Т. Хасамутдінова, О.Т. Хасамутдінова.
Викладачі комісії завжди є ініціаторами проведення серед студентів різних творчих конкурсів. З метою підвищення ефективності навчання приділяється багато уваги естетичному вихованню молоді, емоційному забарвленню техніки виконання гімнастичних вправ, якості підготовки фахівців з фізичного виховання. Головне місце серед змагань коледжу займають Спартакіада міста та області серед ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації.
Використання інноваційних технологій на заняттях гімнастики. Викладач гімнастики Лютий Б.В. під час занять та тренувального процесу використовує сучасні технології напрямку фітнесу та високоінтенсивних тренувань коловим методом.
Це – комплекси вправ з фітболами, гумовими петлями та TRX – петлями. Використання інноваційних технологій дає змогу у поєднанні з освітньою спрямованістю досягти високої компактності, динамічності, емоційності занять, які стимулюють активність та інтерес тих, що займаються фізичними вправами.
Вправи з фітболами - комплекс різних рухів і статичних поз з опорою на спеціальному м’ячі із полівінілхлориду з провітрюваним наповненням тіла діаметром від 45 см (дитячий варіант) до 85 см ( призначені для людей ростом 190 см і вагою тіла понад 150 кг). Вправи з фітболами сприяють формуванню правильної постави, зняттю зайвого навантаження з хребетного стовпа, розвитку функції рівноваги одночасно з розвитком сили і гнучкості. Дають можливість виборчого впливу на окремі групи м’язів.

ТRX - петлі (тренажер) - багатофункціональній. Петлі TRX - тренажер для функціональної тренування, що дозволяє опрацювати все тіло. Тренування TRX набирають все більшу популярність серед шанувальників фітнесу і їх все частіше можна побачити в сучасних тренажерних залах. TRX - два каната з петлями на кінцях, які кріпляться до поперечини на стіні або на стелі. Така перекладина повинна бути здатна витримати вагу тіла спортсмена. За допомогою вправ з TRX - петлями можна тренувати все тіло, а також задіяти м’язи-стабілізатори, які працюють набагато менше при виконанні звичайних вправ, поліпшити координацію і витривалість.

Обов’язкова програма зі спортивної аеробіки у виконанні команди коледжу, м. Дніпро, 2016 р

Колове тренування з використанням інноваційних технологій. Викладач гімнастики Лютий Б.В.

Нормативи ІІ курсу
ІІ курс ІІІ семестр – загальний курс

Юнаки:
Перекладина:
залікова комбінація:
В.п. – вис
Підйом розгином в упор – перемах правою (лівою)в упор ноги нарізно – оберт вперед – поворотом назад, оберт назад – махом дугою – зіскок.
Опорний стрибок (кінь в довжину h-110см):
- стрибок ноги нарізно
Акробатика:
залікова комбінація:
В.п. – о.с.
З 2-3- кроків – стрибок вгору, руки вгору – о.с. – 2 перекиди вперед в упор присівши – перекид назад через плече, або стійку на руках, перекат на грудь - упор лежачі – упор присівши - о.с. – падіння в упор лежачі – стійка на голові та руках – силою перехід в
упор лежачі – упор присівши – о.с. – «ластівка на на правій (левій)» - махом вперед лівою – поворот кругом – о.с. - перевороту боком, переворот боком через одну руку - приставляючи праву(ліву) – стрибок з поворотом на 360 * - о.с.
Бруси:
залікова комбінація:
В.п. – упор на прідплеччах. Підйом махом назад - упор «кутом» - сід ноги нарізно – перекат вперед в сід ноги нарізно – махом назад, зіскок .

Дівчата:
Акробатика:
залікова комбінація:
В.п. – о.с.
Рівновага на лівій (правій) – о.с. – 2 перекиди вперед – упор присівши – перекатом назад – стійка на лопатках – перекат назад через плечо – упор присівши – відставля-ючи праву (ліву) - стійка ноги нарізно – «міст» - стійка ноги нарізно – переворот боком – переворот боком через одну руку, приставляючи праву (ліву) - стрибок вгору з поворотом на 360* в о.с.
Бруси:
залікова комбінація:
В.п. – вис стоячи
Махом однією й поштовхом другою – підйом переворотом на н/ж – перемахом правої (лівої) – упор ноги нарізно правої (лівої) – оберт вперед – перемахом правої (лівої) вис на н/ж – поворотом наліво (направо)– сід на стегні – зіскок прогнувшись – о.с.
Колода:
залікова комбінація:
В.п. – стоячи обличчям до колоди.
Перемахом правої (лівої) – в упор ноги нарізно – упор лежачи – упор присівши – о.с. – «ластівка» - о. с.– крок лівою, коло правою рукою назад – крок правою,коло лівою рукою назад – крок лівою вперед – о.с. руки на пояс – поворот кругом – кроки польки - махом вперед лівою (правою) зіскок вигнувшись - о.с.
Опорний стрибок (кінь в ширину h - 1 м):
- стрибок зігнувши ноги;
- ноги нарізно.

ІІ курс ІV семестр – загальний курс

Дівчата: виконують на оцінку комбінації ІІІ розряду категорії «Б»
жіночого багатоборства:
Опорний стрибок (кінь в ширину h - 1 м):
- стрибок зігнувши ноги;
- ноги нарізно.
колода:
залікова комбінація:
стоячи збоку колоди лівим (правим) боком – махом лівої – сід ноги нарізно на колоді – лежачи на колоді – упор лежачи – упор присівши на колоді – о.с., руки вгору – рівновага на лівій – о.с. – кроком лівої, стійка на лівій, права назад на носок, коло правої внутр., руку в сторону - кроком правої, стійка на правій, ліва назад на носок, коло лівої внутр., руку в сторону – стійка на носках, руки вгору – руки на пояс – поворот кругом – кроки польки – зіскок прогнувшись – о.с.
акробатика:
залікова комбінація: о.с. – рівновага на правій (лівій) – о.с. – 2 перекиди вперед – упор присівши – перекатом назад стійка на лопатках – перекат назад напівшпагат – упор присівши – о.с. руки вгору – міст – о.с. – 2 перевороту в сторону – приставляючи праву (ліву) стрибок вгору – о.с.
Бруси:
залікова комбінація: в.п. – упор стоячи на н/ж - махом лівою поштовхом правою, підйом переворотом в упор на нж – перемах лівою (правою) – поворотом кругом – вис лежачи на верхньої жердині – упор присівши на правій (лівій) - махом лівою поштовхом правою, підйом переворотом в упор на вж – спад в вис лежачи на н/ж – сід на стегні поворотом направо (наліво), ліву руку в сторону – зіскок прогнувшись - о.с.

Юнаки: виконують на оцінку комбінації ІІІ розряду категорії «Б»
чоловічого багатоборства:
акробатика:
залікова комбінація: о.с. – 2-3 кроки – стрибок вгору в о.с. – 2 перекиди вперед – о.с. – падіння в упор лежачи – стійка на голові силою – упор лежачи – упор присівши – о.с. – рівновага на лівій (правій) – о.с. – махом правої (лівої) поворот кругом в о.с. – 2 перевороти боком – приставляючи праву (ліву) о.с.
бруси:
залікова комбінація: в.п. упор на руках – розмахування – махом назад, підйом – упор кутом – стійка на плечах – вихід в упор на руках – махом назад зіскок – о.с.
перекладина:
залікова комбінація: в.п. – вис - підйом переворотом в упор – від махом назад оберт назад –мах дугою вперед – махом назад зіскок – о.с.
опорний стрибок: (кінь у довжину, h-110см)
опорний стрибок ноги нарізно