Історична довідка 1930

colledgІсторія Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання сягає у далекі 30-ті роки ХХ століття, роки інтенсивного розвитку промисловості, величезного трудового піднесення в молодій Країні Рад, роки першої п’ятирічки, коли закладався індустріальний фундамент соціалізму. То були і роки становлення та піднесення радянського фізкультурного руху. На заміну розрізненим спортивним гурткам на підприємствах і в установах, у навчальних закладах і військових частинах прийшли колективи фізичної культури. Країна гостро потребувала кваліфікованих викладачів фізкультури, тренерів, інструкторів.
Для задоволення потреб народного господарства у фахівцях з фізичної культури і спорту за Постановою Ради народних комісарів УРСР (протокол від 11 серпня 1930 р. № 25/677) в місті Дніпропетровську був заснований технікум фізичної культури. В архівах зберігається список 52 учнів, яких першими зарахували до Дніпропетровського технікуму фізичної культури. Це були справжні ентузіасти.
Технікум не мав свого приміщення для навчання, і студенти змушені були слухати лекції в аудиторіях медінституту, в класах загальноосвітніх шкіл, в клубі залізничників. Не вистачало підручників, а з деяких дисциплін їх зовсім не було. Не вистачало і спортивних фахівців. Однак зовсім скоро технікум став одним з передових навчальних закладів фізкультурної освіти СРСР і за кращу навчальну, методичну і спортивну роботу був нагороджений Червоним Прапором Всесоюзного Комітету в справах фізичної культури і спорту. Ця дорога реліквія зберігається нині в обласному історичному музеї.
Ідейний і фізкультурний гарт, викуваний в стінах технікуму, добре прислужився його вихованцям у буремні роки Великої Вітчизняної війни. Славно воювали спортсмени-дніпропетровці на всіх фронтах. Випускник технікуму П.Вовченко був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу, а І. Балахомов удостоєний цього звання двічі.
ДКФВ після ремонту
За відвагу і мужність високими урядовими нагородами були відзначені викладачі коледжу: А. П. Мотузов, С. Р. Коротков, Є. В. Гурєєв, М. Л. Гузов, С. Д. Іляшенко, В. В. Гусінцева, Л. А. Смирнов, А. В. Батигін, В. Г. Зайцев, М.У. Гільманов, І.А.Копилов та інші.
colledg_2А в післявоєнні часи технікум знову почав готувати висококваліфіковані кадри для галузі фізичного виховання.
Технікум, у подальшому – коледж, зробив вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту Придніпров’я, України. За роки існування з його стін вийшло понад 15 тисяч вчителів шкіл і спеціалістів-методистів виробничої гімнастики, 360 майстрів спорту, 13 почесних, 4 заслужених майстрів спорту. Гордістю і візитівкою коледжу є – олімпійські чемпіони, Заслужені майстри спорту: важкоатлет С. Рахманов, легкоатлети Л. Лисенко-Гуревич, В.Скоморохов, баскетболістка Ф.Орел (Кочергіна); видатні особистості: колишній голова Держкомспорту України, доктор пед. наук, професор, академік М.М. Бака очолює нині – Раду ветеранів спорту; віце-президент НОК України - Ю.М. Маслачков; Герой України, Заслужений тренер України та СРСР з художньої гімнастики - А. Дерюгіна; академік В.П. Шаповалов, заслужений тренер України з плавання, колишній ректор Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту; професор, доктор медичних наук Ю.Чиж керував кафедрою цього ж інституту; В. Гусенко – заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу з веслування, доцент кафедри веслувального та вітрильного спорту ДДІФК і С; заслужений тренер України з плавання, доцент кафедри плавання ДДІФК і С – В. Лашко; А. Ровний – професор, доктор наук з фізичного виховання і спорту, завідувач кафедри біологічних основ фізичного виховання і спорту Харківської державної академії фізичної культури.
Далеко за межами України добре знають відомих тренерів та спортсменів, які перші уроки педагогічної майстерності здобували в Дніпропетровському технікумі фізкультури: А.Гайдука,

- 2016

Морозова, І. Майзліна, Г. Козлова, П.Вовченка, В.Сорочана, С. Яценка, М.Бєлокурова, Ф. Моруліна, Г. Басалаєва, Д. Барахович (Козлової), А.Вунтесмері, О. Коржової, Л.Олефірової, Р.Баранової, Р.Борисової, А.Сокірко, А.Орнаджи, В. Ківіренка, І. Бабія, К.Ткаченка, М.Цезарева, А.Гайдука та багатьох інших.
colledg_3У зв'язку з відкриттям Дніпропетровського Державного інституту фізичної культури і спорту, рішенням Дніпропетровського облвиконкому від 3 червня 1976 року № 322 і Наказом Комітету з фізичної культури та спорту при Раді Міністрів УРСР від 8 червня 1976 року Дніпропетровський технікум фізичної культури був переведений до міста Дніпродзержинська і розмістився у приміщенні колишньої школи за адресою: вул. Тельмана, 17, м. Дніпродзержинськ, 51909. Тут продовжилась насичена труднощами, досягненнями, кропіткою працею та перемогами історія навчального закладу.
Перебування фізкультурного закладу у Дніпродзержинську одразу ж позначилося на спортивному тонусі міста. Студенти технікуму - завжди бажані гості на промислових підприємствах і в установах. Жодні міські спортивні змагання не обходяться без суддів з навчального закладу. А понад усе - майбутніх вчителів фізкультури чекають в школах міста, регіону.
Відповідно до наказу Міністерства у справах молоді і спорту України від 19 жовтня 1996 року Дніпродзержинський технікум фізичної культури реорганізовано в Дніпродзержинський коледж фізичного виховання. 2000 року коледж визнано акредитованим за II рівнем. У 2004 році колеж повторно акредитовано за І рівнем.
Надання Дніпродзержинському технікуму фізичного виховання статусу «коледж» - це не тільки визнання минулих досягнень педагогічного колективу, які, без сумніву, - великі, але, більшою мірою, - досягнень сьогодення.
Сьогодні Дніпродзержинський коледж фізичного виховання має 2 навчальні корпуси, які розташовані за вищезгаданою адресою та на вул. Подільська, 89, 25 аудиторій, потужну навчально-тренувальну базу, 2 комп’ютерних зали, об’єднаних в локальну систему і підключених до мережі Інтернет, дев’ятиповерхову будівлю гуртожитку, їдальню, бібліотеку, оздоровчо-відновлювальний центр, медичний пункт.

Структуру коледжу складають відділення денної та заочної форм навчання, які об'єднують навчальні групи однієї спеціальності. Підрозділи навчально-спортивної, лікувально-профілактичної, методичної діяль¬ності, виробничої практики, які необхідні для виконання покладе¬них на коледж завдань. Структурні підрозділи коледжу функціонують відповідно до окремих положень, які розробляються згідно з чинним Законодавством.
ДКФВ - другий навчальний корпус
У коледжі працюють 43 викладачі, серед яких 11 викладачів – методистів, 10 викладачів вищої кваліфікаційної категорії, 7 «Відмінників освіти України», 5 «Почесних працівників ФК і С», 4 Майстрів спорту України.
Навчання у коледжі відбувається за спеціалізаціями: легка атлетика, гімнастика, спортивна аеробіка, волейбол, баскетбол, гандбол, футбол, бокс, дзюдо, кіокушин карате, фрі-файт. Щороку на перший курс Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання вступають 300 юнаків і дівчат. Вони йдуть сюди, щоб набувати знань і педагогічної майстерності, удосконалюватися в спорті.
Ведеться робота щодо відкриття нової спеціальності: “Менеджмент фізичного виховання”.
Множаться і давні традиції коледжу щодо підготовки спортсменів високого класу. Тільки за останні п’ять років у коледжі підготовлено 30 майстрів спорту.
Сьогодні у коледжі навчаються:
- члени збірних команд України: Шеретов Дмитро – боротьба дзюдо, Стьопіна Римма - худ. гімнастика, естетична гімнастика; Микитюк Андрій – кікбоксінг;
- члени збірних команд області: Авраменко Ю.- л/атлетика; Гаренко В. – кікбоксінг; Звір Л., Яроцька О. , Куртаметов – кіокушин - карате; Горбоносов С., Засімович А.- греко-римська боротьба.
- Студенти коледжу беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах, конференціях, переможцями і призерами яких є Рущак О., Нєстеров О., Авраменко Ю., Данієлян І., Мороховська М., Лісняк Ю. та інші.

Фотографії колишніх випускників